جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for نوامبر, 2014.

Archive for نوامبر, 2014

آمریکا حاضر است تا قیامت مذاکرات را تمدید کند/ لزوم توجه به کار، تولید و حمایت از مبتکران داخلی

محمد‌صادق کوشکی عضو هیأت‌ علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه تحریم‌های ایران ادامه دارد و چه کسی از تمدید مذاکرات ضرر می‌بیند، گفت: تمدید مذاکرات فقط می‌تواند نجات‌بخش کسانی باشد که با شعار توافق هسته‌ای خود را ناجی کشور و ملت ایران معرفی و تلاش کردند تا با استفاده از این برگ برنده به قدرت برسند و چون هم‌اکنون هیچ ثمره‌ای را برای مذاکرات نمی‌بینند، سعی می‌کنند با تعویق انداختن پایان مذاکرات کاری کنند تا مقطعی بازی خود را با افکار عمومی امتداد دهند و مفری پیدا شود.

وی افزود: کسانی که مذاکرات را به عنوان برگ برنده خودشان رو کردند و با این مستمسک به قدرت رسیدند هم‌اکنون متوجه شده‌اند که دیگر نمی‌توانند پاسخی را برای افکار عمومی داشته باشند زیرا بی‌حاصل بودن مذاکرات که از قبل معلوم بود مشهود‌تر شده است.

کوشکی تصریح کرد: هر کسی که حداقل شناختی از فضای بین‌المللی و قدرت‌های استکباری داشته باشد به یقین از ابتدا می‌دانسته است که این مذاکرات به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. ادامه مطلب »

تلویزیون الگوی مناسبی برای محرم ندارد

به گزارش مشرق، دکتر کوشکی مدرس دانشگاه با اشاره به برنامه‌های مذهبی تلویزیون و گفتگوهای کارشناسی آن ضمن انتقاد به شیوه ای که تنها پر کردن آنتن را هدف قرار می دهد، پیشنهادهایی برای برون رفت از این وضع ارائه داد. با اشاره به برنامه‌های تلویزیون در ایام محرم گفت: مهمترین مشکلی که رسانه ملی درباره شیوه پخش برنامه در ایام مذهبی دارد این است که در این حوزه الگوی استانداردی از رسانه تراز جمهوری اسلامی ندارد بنابراین مدیران شبکه‌ها براساس عرفی که از گذشته وجود داشته است به پخش برنامه اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: در واقع در گذشته و قبل از انقلاب هم به این شکل بود که تلویزیون در ایام سوگواری موسیقی پخش نمی‌کرد و روضه خوانی اجرا می‌شد و حالا همین شیوه هم بعد از انقلاب ادامه پیدا کرد و البته سخنرانی‌، نوحه خوانی و موارد دیگری هم اضافه شده است.

کوشکی با اشاره به اینکه نباید تعداد مخاطبان تلویزیون در ایام عزاداری کم شود، بیان کرد: از طرفی هم در ایام محرم مخاطبان بیشتر در هیات‌های مذهبی، مساجد و تکایا مشغول عزاداری هستند و چون مدیران صداوسیما این مساله را می‌دانند اصراری برای تولید و اجرای برنامه‌های جذاب ندارند. ادامه مطلب »

وحشت تکفیری‌ها از عاشورا

این روزها و در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) در سراسر جهان اسلام همه مسلمان اعم از شیعه و سنی یاد و خاطره آن قیام تاریخی را گرامی می‌دارند و برای این واقعه عظیم، مجالس و مراسمات با شکوهی را ترتیب می دهند. در این بین ما شاهد تحرکاتی بسیار مشکوک در سرکوب بی‌سابقه عزاداری سید الشهدا (ع) در بعضی کشورها از جمله، عربستان، بحرین، کشمیر هند و نیجریه هستیم و بعضی خبرهای ناگوار درباره اعلام روز عاشورا به عنوان روز شادی توسط تروریست های تکفیری به گوش می‌رسد. اگر بخواهیم قطعات این پازل نه چندان ناآشنا را در کنار یکدیگر قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که پس از موفقیت انقلاب اسلامی در مبارزه با جهان استکبار و رژیم صهیونیستی، طرح آمریکا و متحدینش برای مقابله با انقلاب اسلامی، از تقابل رویارو به جنگ نیابتی تغییر شکل پیدا کرده است. به خصوص در دو سال اخیر شاهد این معنا هستیم که جنگی نیابتی از سوی سعودی ها و مرتجعین دیگر منطقه با حمایت کشورهای عربی و برخی از رژیم های وابسته، به نیابت از آمریکا و اسرائیل علیه انقلاب اسلامی و تفکر آن شکل گرفته است. ادامه مطلب »

واگذاری انتخاب وزیر علوم از سوی رئیس‌جمهور به اطرافیان، یک اشتباه بزرگ است

صادق کوشکی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» با اشاره به عدم کسب رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم از سوی نمایندگان اظهار داشت: عدم رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور به این دلیل است که آقای روحانی اختیار انتخاب وزیر علوم را به فرد دیگری سپرده و خودشان در انتخاب کسانی که معرفی شده‌اند دخیل نبوده است.

وی ادامه داد: وقتی برای وزارتخانه بهداشت شخصی مانند آقای قاضی زاده هاشمی انتخاب می‌شود، از آقای روحانی انتظار می‌رود شخصی کاردان و همراه با نظام همچون وزیر بهداشت را برای وزارتخانه علوم معرفی کند. ادامه مطلب »

خرم به جای مشاور وزیر خارجه آمریکا نقش ایفا کرد/ ظریف با وجود چنین مشاورانی توافقی به ضرر ایرانیان امضا می‌کند

محمد صادق کوشکی در واکنش به اظهارات مشاور وزیر خارجه در مورد رابطه ایران و آمریکا گفت: این لحن صحبت کردن به نفع آمریکاست و اگر در کل دنیا جست و جو کنیم هیچ یک از مقامات وزارت خارجه کشورهای عقب مانده نیز حاضر نیستند علیه کشور خودشان و به نفع یک قدرت استکباری این گونه صحبت کنند.

گروه سیاسی مشرق- علی خرم مشاور وزیر خارجه کشورمان  در مصاحبه با روزنامه شرق به بیان نظرات خود در مورد رابطه ایران با آمریکا و برگزاری مراسم ۱۳ آبان پرداخته است. وی بدون اشاره به جنایات آمریکا در طول ۳۶ سال از انقلاب به‌خصوص دشمنی این کشور در پرونده هسته‌ای، درباره ماجرای گروگان‌گیری حق را به آمریکا داده و می‌گوید: به‌هرحال باید توجه داشت که در ماجرای گروگان‌گیری غرور ملی مردم آمریکا خدشه‌دار شده و آن‌ها نمی‌توانند از این مسئله چشم‌پوشی کنند. ادامه مطلب »