جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژوئن, 2016.

Archive for ژوئن, 2016

بر اساس فرمایش امام(ره)؛ مسئولان باید کرامت مردم را حفظ کنند

محمدصادق کوشکی در خصوص اهمیت نقش مردم در حکومت از نگاه حضرت امام(ره) گفت: بر اساس مقیاس تعیین شده از سوی حضرت امام(ره) مسئولان همچنان بدهکار مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق کوشکی در خصوص اهمیت نقش مردم در حکومت از نگاه حضرت امام(ره) به رویداد رادیو گفت و گو بیان کرد: بر اساس مقیاس تعیین شده از سوی حضرت امام(ره) مسئولان همچنان بدهکار مردم هستند.

وی اظهار کرد: «حضرت امام-ره- شرافت مسئولان را در انجام وظیفه برای مردم خلاصه می کنند؛ ایشان بقای جمهوری اسلامی را در کارآمدی نظام و مطالبات مردمی بیان می کنند و می گویند [کوخ نشینان ولی نعمت ما هستند].»

این استاد دانشگاه تهران افزود: «ایشان می فرمایند حکومت وظیفه دارد تا کرامت مردم را حفظ کند و اینجاست که امام-ره- پاسخ گویی به سوالات و مطالبات مردم را در حدی مطرح می کنند که کرامت مردم باید حفظ شود.» ادامه مطلب »

واکنش کوشکی به پخش مستند دروغین BBC درباره امام

محمد صادق کوشکی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار جهان نیوز در رابطه با مستند  امشب بی بی سی در مورد رابطه امام با امریکا، گفت: اگر احیانا بخواهد بی بی سی چنین کاری انجام دهد، دو بیت شعر در جوابش می توان گفت که ” مه فشاند نور و سگ عو عو کند سگ ز نور ماه کی مرتع کند” و  “کی شود دریا ز پوز سگ نجس کی شود خورشید از پف منطمس، می توان خواند و زیاد نباید به صحبت های آن ها اهمیت داد.

این استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد: امام چراغی است که خدا بر افروخته است و هر کس بخواهد این چراغ را خاموش کند، ریشه اش می سوزد. تعبیر قرآن این است که عده ای می خواهند فوت کرده و نور خدا را خاموش کنند اما خدا نورش را تمام می کند.

کوشکی در ادامه افزود: اتفاقا چنین لجن پراکنی هایی که معاویه علیه حضرت امیر در سابق انجام می داد، باعث  باقی ماندن نام امام راحل می شود. باید دید که آیا حضرت امیر در تاریخ ماند یا معاویه؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا پخش این مستند در شب ۱۴ خرداد به بهانه انتقام گیری از سیاست های ضد امریکایی امام راحل نیست، اظهار داشت: کسانی که عاشق امام راحل هستند هیچ گاه بی بی سی را دنبال و به آن ها اتکا نمی کنند. ادامه مطلب »

استیصال نظام سلطه

فارس «محمدصادق کوشکی» در روزنامه «وطن‌امروز» نوشت:

مراسم سالگرد امام راحل(ره) هرساله باشکوه‌تر از گذشته برگزار می‌شود و باوجود گذشت سال‌ها از آن واقعه جان‌گداز، از شور، هیجان و حرارت عاشقان امام کاسته نشده، به‌گونه‌ای که دوستداران امام نه‌تنها در ایران، بلکه در اقصی نقاط جهان به این مناسبت، جلسات، مراسمات و نشست‌های علمی و فرهنگی برگزار می‌کنند. این حرارت و اشتیاق را باید ناشی از این واقعیت دانست که شخصیت امام خمینی(ره) از چنان ابعاد عظیم و گسترده‌ای برخوردار است که این خصوصیات، هرساله برای مردم ایران و جهان جذاب‌تر و نمایان‌تر می‌گردد. توجه به نکاتی پیرامون این موضوع، خالی از لطف نیست:

۱- اگرچه تدین، تقوا و جایگاه مرجعیت ایشان، باعث جذب دل‌ها و قلوب مردمی بود که دین خود را درخطر نظام استبدادی طاغوت می‌دیدند اما شیفتگی آحاد مردم به امام خمینی(ره) تنها به ویژگی‌های مذهبی و دینی ایشان محدود نمی‌گردید. امام خمینی در زمانی فریاد «وا اسلاما» را سر داد که شرق و غرب برای چپاول فکری و استحاله عقیدتی ایرانیان، با یکدیگر رقابت داشتند. بلوک شرق به رهبری شوروی سابق، با استفاده از فقر موجود در میان توده‌های مردم تلاش می‌کرد تا نحله فکری سوسیالیستی و کمونیستی را با شعار تساوی و برابری، به کشورهای جهان بسط دهد و به دلیل وجود نظام‌های فاسد و درنتیجه اوضاع نابسامان اقتصادی در برخی کشورهای اسلامی، موفق شد تا اقشاری از مردم، به‌خصوص جوانان مسلمان را به‌سوی خود جذب کند. از سوی دیگر، کشورهای سرمایه‌داری هم سعی فراوانی برای ترویج مؤلفه‌های لیبرالیسم و سبک زندگی غربی در میان جامعه ایرانی به کار بستند. ادامه مطلب »

قابل پیش‌بینی بود که آمریکا بعد از اجرایی شدن برجام به سراغ موضوع تروریسم برود

محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا که در آن ایران به حمایت از تروریسم متهم شده، اظهار داشت: بعد از پذیرش برجام این قابل پیش‌بینی بود که آمریکایی‌ها گام دوم را برای محدود کردن و اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران برخواهند داشت.

وی افزود: قبل از توافق ژنو مخالفان مذاکره با آمریکا این را به صراحت بیان کردند که حتی اگر ما در قضیه هسته‌ای عقب‌نشینی کنیم و به طرف مقابل امتیاز بدهیم، دومین پرونده آنها بحث حقوق بشر و تروریسم خواهد بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها این اهرم فشار را چه به‌ عنوان عدم رعایت حقوق بشر و چه به‌ عنوان پشتیباتی از گروه‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران به کار می‌برند، عنوان کرد: آمریکایی‌ها چون متوجه شدند که می‌توانند از ابزار تحریم برای وارد کردن فشار استفاده کنند، به دنبال بهانه‌ای بودند که این ابزار را کماکان در دست خود نگه دارند و از آن علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

کوشکی با اشاره به پذیرش برجام و تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای تصریح کرد: آمریکایی‌ها حتی بعد از اجرایی شدن برجام هم مایل هستند به بهانه‌های حقوق بشری و حمایت از تروریسم یا هر بهانه دیگری به تحریم‌های خود علیه ایران ادامه دهند تا جمهوری اسلامی مجبور شود عقب‌نشینی‌هایی که غربی‌ها طراحی کرده‌اند، انجام دهد.

وی با بیان اینکه غربی‌ها به‌دنبال این هستند که جمهوری اسلامی را به اطاعت خود وادار کنند، گفت: آنها می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران ویژگی مبارزه با استکبار خود را کنار بگذارد. ادامه مطلب »