جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for نوامبر, 2016.

Archive for نوامبر, 2016

سیاست خارجی آمریکا تابع رئیس جمهور نیست و عده ای از سرمایه داران یهودی پشت پرده این سیاست ها قرار دارند

قدس آنلاین در گفتگو با دکتر محمد صادق کوشکی به بررسی انتخاب آقای ترامپ بر وضعیت منطقه، ایران وبرجام پرداخته است.

آقای دونالد تراپ به ریاست جمهوری آمریکا رسید با توجه به اینکه ایشان در سخنرانی های انتخاباتی خود در رابطه با مسائل سیاست خارجی برخوردهای هیجانی و اصولا جنگ طلبانه ای داشتند آیا ایشان از قدرت عملیاتی کردن اظهار نظرهایش برخوردار است؟

طبیعتا فضای سیاسی آمریکا به گونه ای نیست که رئیس جمهور اصلی ترین تصمیم گیر در حوزه سیاست گذاری های کلان باشد و بتواند به صورت مستقل در رابطه با مدیریت سیاست خارجی کشورش اعمال نظر کند. از آن جایی که تصمیمات سیاست خارجی امریکا در مراکز متعددی اتخاذ می شود معمولا رئیس جمهور در این کشور به نوعی ویترین سیاست گذاریهای کشور است از این رو عنان کامل سیاست خارجی در دست رئیس جمهور آمریکا نبوده و نخواهد بود. ادامه مطلب »

دولت رسانه‌های شفاف و صادق را به جهنم حواله می‌دهد

محمدصادق کوشکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگارن تسنیم «پویا» درباره چرایی عدم رشد رسانه‌های داخلی در عرصه بین‌المللی اظهار کرد: وقتی مسئولان ما به قدرت رسانه‌های داخلی اعتقادی ندارند، رسانه‌های داخلی چگونه می‌توانند در عرصه بین‌المللی رشد کنند.

وی ادامه داد: در واقع دولتمردان ما یکسری رسانه بله قربان‌گو را به رسانه‌های شفاف ترجیح می‌دهند و شاهد بودیم که رسانه‌های صادق و شفاف را به جهنم حواله دادند.

کوشکی درباره چرایی وجود چنین نگاهی به رسانه‌های داخلی خاطرنشان کرد: این نگاه به این دلیل ایجاد شده که بسیاری از دولتمردان دچار خود‌کم‌بینی هستند، در مقابل این نگاه به رسانه داخلی اما نگاه به رسانه‌های خارجی کاملا متفاوت است و زمانی که یک رسانه خارجی اقدام به گفت‌و‌گو با دولتمردان ما می‌کند، خوشحالی و ارادت آنها به این رسانه‌‌ها کاملاً مشهود است و این یک نمونه کوچک از تبعیض میان رسانه‌های داخلی و خارجی است. ادامه مطلب »

با انتخاب ترامپ باید منتظر لحن خشن‌تر آمریکا در سیاست‌خارجی بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با صبح‌توس گفت: سیاست گذاری های کلان آمریکا توسط رئیس جمهور انجام نمی شود بلکه توسط مجموعه های متنوع و پیچیده ای انجام  و رئیس جمهور تنها بیان کننده آنها است.

وی اظهارکرد: در طول مدتی که دموکرات ها و یا جمهوری خواهان روی کار آمده اند، سیاست گذاری آمریکا هیچ وقت به صورت اصلی تغییر نکرده است و این سیاست ها براساس منافع و امنیت ملی و تعاریفی که خودشان دارند، تنظیم می شود.

کوشکی اذعان کرد: با توجه به اینکه شرکت های اسلحه سازی و کمپانی های چندملیتی حامیان جدی جمهوری خواهان هستند، جمهوری خواهان تهاجمی تر و از تاکتیک های خشن تری استفاده می کنند لذا با توجه به اینکه ترامپ یک جمهوری خواه می باشد باید منتظر لحن خشن تر آمریکا در سیاست خارجی و سیاست های تهاجمی تری آمریکا بود. ادامه مطلب »