جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for فوریه, 2017.

Archive for فوریه, 2017

عدم راه اندازی«شبکه ملی اطلاعات» جهالت است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در خصوص لزوم همگرایی بین نیروهای مؤمن و انقلابی در فضای مجازی در جهت سالم‌سازی این فضا، اظهار داشت: همه افرادی که اندیشه انقلاب اسلامی را حتی با روایت ها و قرائت های مختلف قبول دارند، برای بقای خودشان و بقای اندیشه انقلاب ناگزیر هستند که متحد باشند. انقلاب اسلامی یک اندیشه کلی است ولی این اندیشه روایت های مختلف دارد.

**فعالیت فردی در فضای مجازی نتیجه ای ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: برای اینکه این اندیشه را به درستی درک کنیم ناگزیر هستیم که همه روایت های وفادار به این اندیشه را بشناسیم. زمانی که هر یک از رسانه ها و دیدگاه ها به این عرصه ورود پیدا می کنند و در کنار یکدیگر قرار می گیرند، تصویر اصلی از مجموعه فکری انقلاب اسلامی را ارائه خواهند داد. البته وفاداران به این تفکر دشمنان زیادی دارند؛ بنابراین چنانچه در این جریان به صورت فردی حرکت کنند، به طور قطع لطمه خواهند خورد. ضرورت بقا ایجاب می کند تا نیروها در کنار یکدیگر بایستند تا فرصت بقا را افزایش دهند. ادامه مطلب »

هدف نشست ریاض، احیای معارضان سوری است

معارضان سوری را بر اساس نوع فعالیت، پشتیبانی‌ای که می‌شوند و اهداف‌شان می‌توانیم به چنددسته تقسیم بکنیم. دسته‌ی اول معارضان سیاسی را داریم که عمدتا کسانی هستند که در قالب احزاب با گرایش چپ در سوریه فعالیت می‌کردند ومی‌کنند و دست به سلاح نبردند و خواهان این هستند که آینده‌ی کشور توسط مردم سوریه و صندوق‌های رای تعیین بشود و کشور به سمت یک نظام دموکرات با گرایشات سوسیالیستیحرکت بکند.

این عده معارضانی هستند که از پشتیبانی خارجی استفاده نکردند و جایگاهی در نشست ریاض نخواهند داشت.

دسته‌ی دوم گروهی از معارضان سوری هستند اما به پشیبانی عربستان وقطروابسته هستند و از حمایت‌های آمریکا و غرب هم بهره می‌برند؛ مثل جیش‌الاسلام یا جیش‌الفتح و جیش‌الحر. این گروه‌ها با اینکه سوری هستنداما مشکل‌شان این هست که با توجه به پشتیبانی که از سوی عربستان، قطر، ترکیه، اردن، آمریکاو اروپا می‌شوند؛ مطالباتی دارند که قابل تحقق در سوریه نیست. در واقع سرنگونی نظام را می‌خواهند و الگوی مطلوب وبدیل جایگزینی هم ندارند. ادامه مطلب »

واکنش ضعیف رییس جمهور اجازه چنین لفاظی را به ترامپ داد

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاست خارجی درگفت‌وگو با سیاست روز به لفاظی‌های ترامپ در قبال رییس جمهور کشورمان اشاره کرد و گفت: آنچه رییس جمهور آمریکا به عنوان پاسخ به روحانی بیان کرد در واقع همان اقداماتی بود که اوباما انجام می داد.

وی افزود: دولت قبلی آمریکا به جای لفاظی اقدامات ضد ایرانی را انجام می‌داد اما ترامپ هم لفاظی می‌کند و هم به صورت عملی رویکردهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران را نشان می‌دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی اتفاق تازه‌ای نیست، تصریح کرد: در طول ۳۸سال که از انقلاب می‌گذرد انواع سیاست‌های خصمانه را از آمریکا شاهد بودیم، سال ۶۶و ۶۷انهدام ایرباس ایرانی از سوی ناو آمریکایی در‌آبهای خلیج فارس و حمله به کشتی بزرگ ارگ اینها نمونه کوچکی از جنایات عظیم شیطان بزرگ علیه ملت ایران است. ادامه مطلب »