جستجو
آرشیو

اگر از برجام خارج شویم اروپا دست به ماشه می‌شود

کوشکی: اگر از برجام خارج شویم اروپا دست به ماشه می‌شود / ظریف ارق ملی ندارد / چرا رسانه ملی برجام را برای مردم شفاف نکرد؟

صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در همایش بررسی اقدام متقابل ایران در قبال مکانیسم ماشه، اظهار داشت: برجام قابل استناد نیست، زیرا سند حقوقی نیست و اجرا کردن آن داوطلبانه است یعنی اگر آمریکا اجرا نکند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، ولی اگر ایران انجام ندهد تنبیه می‌شود.

وی ادامه داد: ایران نمی‌تواند از برجام خارج شود، زیرا اگر این اتفاق بیفتد اینبار اروپا دست به ماشه خواهد برد و ایران را تنبیه می‌کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نباید از آقای روحانی انتظار داشت تا هوای مسائل ملی را داشته باشد. نباید انتظاری از آقای ظریف داشت، زیرا سخنانی را بر زبان آورد که نشان از نداشتن ارق ملی دارد.


کوشکی همچنین بیان داشت: از صدا و سیما گلایه داریم که چرا برجام را برای مردم شفاف نکرد و چرا برای مردم بیان نکرد که این توافقنامه بسیار مضر است.

وی با اشاره به برجام، بیان داشت: نکته خنده‌دار برجام این است که اگر بخواهیم از برجام خارج شویم، خود به خود مکانیسم ماشه فعال می‌شود و دیگر نیاز به فشار آمریکا نیست.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: تنها راهی که ایران دارد تا مانع از اجرایی شدن مکانیسم ماشه شود، خروج ایران از NPT است، زیرا هم اروپا و هم آمریکا از این اقدام می‌ترسند.

وی با طرح یک سوال که باید تا شهریور ۱۴۰۰ دولت را تحمل کرد؟، گفت: چه فرقی بین مجلس اصولگرا و اصلاحطلب هست چرا دولت را مواخذه نمی‌کنند چرا دولت را خلع ید نمی‌کنند.

وی با اشاره به هسته‌ای شدن امارات و عربستان، بیان داشت: به لطف افراد دولتی ایران را به ورطه‌ای برده‌اند که اکنون باید حسرت پیشرفت هسته‌ای را تا سالیان دراز بخوریم. از طرفی دیگر کشور‌های مرتجع خلیج فارس به سرعت در حال هسته‌ای شدن هستند.

کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت: تنها اقدام محکم ایران در برابر اقدامات خصمانه و فعال شدن مکانیسم ماشه خروج از NPT است و این را هم نمی‌توان از دولت انتظار داشت بلکه سایر مسئولین باید چنین اقدامی را کلید زد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

یک نظر بگذارید